SEO - optymalizowanie i pozycjonowanie kluczowych fraz dla Twojego serwisu

Nasza długoterminowa strategia optymalizowania serwisów pod wyszukiwarki to coś, co adaptować powinien każdy właściciel strony lub sklepu internetowego.

Wybierz Pakiet SEO

Decydując się na Pakiet SEO w Antidotum możesz się spodziewać długoterminowej strategii, profesjonalnego doboru słów kluczowych, optymalizacji serwisu oraz comiesięcznej analizy i raportowania wyników.

Keyword Research

Dobór odpowiednich słów kluczowych to podstawa każdej dobrej długoterminowej strategii SEO.

On-Page SEO

Napiszemy Twój content tak, żeby był jak najbardziej widoczny dla przeglądarek i przyjemny dla czytelnika.

Link Building

Pozyskujemy linki tylko z wartościowych serwisów powiązanych tematycznie z Twoim biznesem.

Czym jest pozycjonowanie stron SEO?

SEO (Search Engine Optimization) przekłada się na optymalizację strony pod kątem pozycji w wyszukiwarkach. Nie jest to konkretna akcja, ale zestaw działań, które są stale wykonywane na stronie internetowej w celu zwiększenia ruchu na niej poprzez zdobycie wyższej pozycji w Google. Pozycjonowanie stron internetowych dzieli się na dwie kategorie – off-site SEO i on-site SEO. Obie strategie obejmują różne metody i praktyki, np. prawidłowe umieszczanie metadanych czy produkcja odpowiednio ukierunkowanych treści. Mówiąc o pozycjonowaniu Google, odnosimy się do organicznych (bezpłatnych) wyników w wyszukiwarce Google. Jednocześnie, zgodnie z logiką algorytmów (aby zawsze oferować jak najbardziej poprawną odpowiedź na każde zapytanie), strona musi być atrakcyjna dla użytkowników, co automatycznie pomoże osiągnąć cel, jakim są wyższe wyniki organiczne wyszukiwania. Mówiąc dokładniej, pozycjonowanie stron odnosi się do działań, które należy wykonać w witrynie, a także poza nią, aby jej treść była promowana wysoko w rankingach wyszukiwarek dla wybranych słów kluczowych, zwiększając tym samym ruch. Celem skutecznego SEO jest pierwsza pozycja, a w najgorszym przypadku jedna z pierwszych 10 pozycji w wynikach, ponieważ większość użytkowników szuka informacji tylko na pierwszej stronie wyszukiwarki Google.

Dlaczego pozycjonowanie stron SEO jest tak istotne?

Przede wszystkim dlatego, że skuteczne pozycjonowanie w naturalny sposób zwiększa ruch organiczny na stronie. W dzisiejszych czasach duży odsetek doświadczonych konsumentów unika reklam i przegląda tylko te witryny, które pojawiają się w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google, pomijając płatne pozycje na samej górze listy. Innym czynnikiem przemawiającym za skutecznością pozycjonowania jest fakt, że wyniki działań SEO są trwalsze aniżeli te, które powoduje płatne promowanie. Ponadto reklama witryny wymaga regularnej płatności. Po jej wygaśnięciu zasadniczo znika z wyników Google, co nie ma miejsca w przypadku pozycjonowania stron internetowych za pomocą SEO.

Równie ważny dla pozycjonowania strony www jest sposób jej budowania. Dlatego przy jej tworzeniu konieczne jest, aby miała odpowiednią strukturę, była łatwo indeksowana przez Google oraz szybka, bezpieczna i responsywna. Ponadto istotne jest użycie odpowiedniego adresu URL, który również będzie zawierał słowa kluczowe wyszukiwania. Kolejnym czynnikiem dla wartości pozycjonowania Google jest używany kod HTML. Powinien on posiadać istotne dane, takie jak słowa kluczowe czy opisy meta. Użytkownicy mają duży wpływ na ranking strony. Dlatego ważne jest, aby mogli znaleźć to, czego na niej szukają i wynosili pozytywne wrażenia z przeglądania.

Jakie praktyki obejmuje pozycjonowanie stron internetowych?

SEO na stronie (on-site)

Są to działania, które należy wykonać na stronie internetowej na poziomie struktury treści i projektu. Optymalizacja konceptu serwisu, jego budowy i układu sprawi, że witryna będzie bardziej przyjazna dla SEO. Ponadto hosting witryny i opracowany dla niej kod odgrywa również dużą rolę – niepoprawnie napisana witryna może być bardzo powolna. Pozycjonowanie on-site obejmuje również aktualizowanie treści strony tak, aby była zgodna ze stanem faktycznym, oryginalna i atrakcyjna dla użytkowników.

SEO poza witryną (off-site)

Obejmuje praktyki wymagane do przekazywania informacji innym stronom, niezależnie od tego, czy są to sieci społecznościowe, czy witryny internetowe z powiązaną treścią, poprzez tworzenie odnośników (hiperłącza/linki zwrotne). Liczba linków zwrotnych, które generuje strona internetowa i sposób, w jaki pojawia się w mediach społecznościowych, ma duży wpływ na jej wydajność w wyszukiwarkach. Linkbuilding obejmuje tworzenie odnośników do treści strony w innych popularnych serwisach z informacjami powiązanymi z daną witryną i jest kluczowym filarem pozycjonowania stron SEO.

Należy także wspomnieć, że algorytmy wyszukiwarek stale ewoluują, dlatego bardzo ważne jest ciągłe wspieranie pozycjonowania SEO witryny, aby utrzymywać ją stale na jak najwyższej pozycji w rankingu wyszukiwania. Firmy o największej rentowności to te, które przykładają dużo uwagi do swojej pozycji w Google, ponieważ w ten sposób osiągają długowieczność. Wyniki ruchu organicznego mają kluczowe znaczenie dla rozwoju marki. Stanowią większościowy udział w aktywności na stronie i poprawiają jej zasięgi.

SEO to skuteczne narzędzie w rękach specjalistów Antidotum, pozwalające promować witryny klientów wśród szerszej publiczności. Dowiedz się, w jaki sposób wskoczyć na pierwsze wyniki wyszukiwania, jak robić to dobrze i czerpać z tego korzyści. Sprawdź naszą ofertę pozycjonowania stron Google.

83%

Zwiększona ilość wejść

42%

Mniejszy poziom odbicia

38%

Dłuższa przeciętna sesja

21%

Więcej zaangażowanych użytkowników

Opowiedz nam o swoim projekcie

Zbuduj silną prezencję w sieci z Antidotum