Dlaczego warto zatrudnić Agencję Marketingową?

  • 2022-10-13

Pozyskiwanie nowych klientów jest dziś jednym z największych wyzwań biznesowych. W dobie wciąż rosnącej konkurencji, coraz większego dostępu do informacji i stale rozwijającego się internetu, przedarcie się przez gąszcz ofert jest dla odbiorców trudnym zadaniem. Dlatego też przedsiębiorcy muszą włożyć znacznie więcej wysiłku niż kiedyś, by trafić do swojej grupy docelowej. Z tyłu głowy jednak zawsze jest ta myśl, że brakuje im czasu na działania marketingowe, że w momencie zajmowania się reklamą firmy cierpi na tym inny aspekt jej prowadzenia lub po prostu nie wiedzą, jak promować swój biznes. Jeśli jesteś jedną z tych osób i szukasz pomysłu, co z tym fantem zrobić – mamy na to Antidotum. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zatrudnić Agencję Marketingową.

Agencja Marketingowa – co to takiego i czym się zajmuje?

W wielkim skrócie mówiąc – Agencja Marketingowa to firma, która zajmuje się reklamą w sieci i poza nią, a jej celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku dla klienta. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do naszego wcześniejszego artykułu Agencja Marketingu Digitalowego – czym się zajmuje?

Dlaczego warto zatrudnić Agencję Marketingową?

Wspomnieliśmy już, że Agencje zajmują się marketingiem firmy kompleksowo, a to oznacza, że o żaden aspekt z tym związany nie musisz się martwić i możesz spać spokojnie. Jest to opcja o wiele bardziej opłacalna niż zatrudnienie kilku specjalistów do swojej firmy, a dodatkowo oszczędza Twój czas. Jakie są inne powody, by zatrudnić Agencję Marketingową?

Jedna agencja – wielu specjalistów. Kompleksowe wsparcie dla Twojego biznesu

Warto zauważyć, że taka firma skupia wokół siebie specjalistów w różnych dziedzinach marketingu – projekt menadżerów, grafików, specjalistów od social media, seowców, copywriterów, analityków itd. Każda z tych osób odpowiada za inny element strategii marketingowej dla danej marki i tylko działając razem mogą osiągnąć zamierzone cele. Trudno, żeby małe lub średnie przedsiębiorstwo mogło sobie pozwolić na zatrudnienie kilku osób do wewnętrznego działu marketingu, a nawet jeśli już, to jest to poważna inwestycja, a zarządzanie takim zespołem wymaga również wiedzy i…czasu. Czasem więc lepiej oddelegować te zadania na zewnątrz i zatrudnić Agencję Marketingową, która zdejmie Ci ciężar z barków.

Doświadczenie w tworzeniu strategii marketingowych

Jeżeli zależy Ci na konkretnych wynikach – koniecznie potrzebujesz przemyślanej i skutecznej strategii marketingowej. A jeśli nie do końca wiesz, jak powinna ona wyglądać, co zawierać i jak ją wdrożyć – Agencja Marketingu Internetowego Antidotum przybywa z pomocą. Każdą strategię marketingową szyjemy na miarę konkretnej marki. Nie korzystamy z gotowych szablonów, a wspinamy się na wyżyny naszego doświadczenia i naszej kreatywności, by stworzyć dla Ciebie plan, dzięki któremu osiągniemy zamierzone cele. Profesjonalne opracowanie i wdrożenie działań marketingowych spowoduje generowanie leadów, które prowadzą do sprzedaży.

Analiza konkurencji

Jednym z kluczowych elementów, o którym często się zapomina, jest analiza konkurencji. Żyjemy w niezwykle konkurencyjnych czasach. Taki research na temat Twoich konkurentów w branży jest ważny, aby wiedzieć, jak wyróżnić Twoją markę na ich tle i stworzyć dla niej skuteczną strategię marketingową.

Podążanie za najnowszymi trendami i technologiami

Efektywna strategia marketingowa wymaga podążania za nowymi trendami i nowoczesnymi technologiami. W dzisiejszym pędzącym świecie nie jest łatwo za tym wszystkim nadążyć, a ponadto trzeba mieć wiedzę i umieć to wszystko wdrożyć w działania marketingowe. Po raz kolejny więc odwołujemy się do oszczędności czasu – delegując marketing na zewnątrz nie musisz się martwić o to, że coś pominiesz lub czegoś nie zrozumiesz. Od tego jest gotowy do boju zespół specjalistów.

Dostęp do narzędzi marketingowych

Domyślamy się, że słyszałeś już o takich narzędziach jak Senuto, Freshmail, Google Analytics, Google Search Console etc. Ale czy wiesz, w czym mogą Ci pomóc i jak ich używać? Czy masz wystarczająco dużo czasu, by wgłębić się w temat? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „NIE” – to tym bardziej powinieneś się zastanowić nad zatrudnieniem agencji marketingowej.

Każda dobra agencja ma wykupiony dostęp do wielu narzędzi, które dają ogromne możliwości i pomagają zwiększyć efektywność działań marketingowych. Oczywiście Ty również możesz w nie zainwestować, ale musisz sobie zadać pytanie, czy jest sens płacenia za programy, których nie znasz, więc nie wykorzystasz ich potencjału w 100%.

Dokładny monitoring i analiza działań

Sam plan nie wystarczy. Trzeba go jeszcze wdrożyć i… umieć przeanalizować wyniki w trakcie! Choć każdą strategię marketingową szyjemy na miarę, to i tak analizujemy nasze działania. Sprawdzamy, czy wszystkie nasze rozwiązania działają w danej branży, dostosowujemy je w trakcie, aby wyciągnąć z sieci możliwie jak najwięcej.  

Ponadto świat dookoła się zmienia. Zmieniają się potrzeby i oczekiwania Twoich klientów i może się okazać, że strategia, którą została opracowana dziś, będzie nieaktualna za miesiąc. Analiza działań pozwoli szybko to wychwycić i zaktualizować strategię.  

Raporty obrazujące rezultaty podjętych działań marketingowych

To dzięki nim możesz zobaczyć, czy podjęte w Twojej firmie działania marketingowe są skuteczne. Ale żeby móc taki raport stworzyć – musisz mieć czas i  dostęp do odpowiednich narzędzi, które pozwalają na śledzenie wyników i ich analizę w wielu istotnych kwestiach.

Zewnętrzna pomoc – zewnętrzna perspektywa

Jedną z ważniejszych korzyści współpracy z agencją jest spojrzenie na Twój biznes z innej perspektywy, zwłaszcza, że nie przygląda mu się tylko jedna osoba, a cały zespół specjalistów. I nagle może się okazać, że działania marketingowe, które do tej pory podejmowałeś, nie przynosiły żadnych rezultatów lub były one marne, ale z racji nadmiaru swoich obowiązków zwyczajnie mogłeś tego nie dostrzec.

Antidotum to grupa kreatywnych ludzi, którzy często wpadają na oryginalne pomysły, patrzą na Twoją firmę okiem doświadczonych marketingowców i wiedzą, jakie zabiegi będą trafne w jej przypadku.

Oczywiście nie chodzi o to, by polegać wyłącznie na zdaniu pracowników agencji. Chociaż oni są bardziej doświadczeni, to jest to Twoja firma i to Ty wiesz o niej najwięcej. Tylko połączenie dwóch perspektyw – Twojej i naszej – przyniesie oczekiwane rezultaty.

Dlaczego warto zatrudnić Agencję Marketingową? Podsumowanie

Powodów, dla których warto zatrudnić agencję marketingową jest jak widać wiele. Dzięki takiej współpracy masz lepszy obraz sytuacji swojej firmy i jej pozycji na rynku branżowym. Podczas, gdy Twoim marketingiem zajmą się doświadczeni specjaliści, Ty będziesz mógł się skupić na rozwijaniu biznesu i tym, na czym znasz się najlepiej.

Merytorycznie o marketingu

Marketing nas kręci. Lubimy też o nim pisać, dlatego robimy to często. Zaglądaj na naszego bloga - znajdziesz tu ciekawostki, sztuczki i nowości w marketingu.

Więcej naszych artykułów

ZOBACZ WSZYSTKO
5 błędów w reklamie

5 najczęściej popełnianych błędów w reklamie na Facebooku

Prowadzisz biznes, aktywnie działasz w social mediach, ale wciąż nie zainwestowałeś w płatne kampanie i chcesz…
CZYTAJ
jak tworzyć ciekawe i angażujące treści

Jak tworzyć ciekawe i angażujące treści na media społecznościowe?

Chciałbyś, aby Twoi odbiorcy chętnie do Ciebie zaglądali i klikali w Twoje publikacje? Musisz ich zainteresować!…
CZYTAJ
czym jest viral

Czym jest viral i co Ci może dać?

Wednesday Adams tańczy na balu w długiej czarnej sukni. Jej choreografia trafia w formie krótkiego video…
CZYTAJ
dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

Czy wiesz, że… Twoja konkurencja nie śpi i każdego dnia myśli, co zrobić, żeby Cię wyprzedzić?…
CZYTAJ

WIĘCEJ NASZYCH ARTYKUŁÓW

ZOBACZ WSZYSTKO

Zostaw Komentarz