Analiza UX/UI

Niezależnie od branży opinia Twoich klientów jest bardzo ważna. Dzięki serii audytów interfejsu i ankiet dostosujemy Twoją stronę tak, by była intuicyjna i przyjazna dla użytkowników. 

Strona internetowa powinna być stale aktualizowana, podążać za zachowaniami klientów i ewoluować wraz z technologią. Podczas budowania witryny celem zawsze jest przyszły rozwój marki, identyfikacja z odbiorcami i ostatecznie wzrost sprzedaży. W jaki sposób osiągnąć porozumienie z klientami, aby skłonić ich do podążania za marką? Odpowiedź kryje się w UX (User Experience), czyli wrażeniach, jakich doświadcza użytkownik, gdy odwiedza witrynę. Analiza UX strony to działania, które, poprawnie wykonane, utrzymują klientów w cyfrowym środowisku, oferując przyjemną i łatwą nawigację oraz jasny przekaz. Poniżej przedstawiamy podstawowe elementy, na których opiera się skuteczny audyt UX strony internetowej w Antidotum.

Co to jest audyt UX strony?

Audyt UX (User Experience), inaczej nazywany analizą użyteczności, to proces oceny interfejsu strony internetowej. Pomaga w zidentyfikowaniu obszarów problemowych, które powodują, że użytkownicy porzucają witrynę internetową i odchodzą. Właściwie przeprowadzona może wykazać wszelkie błędy i niedociągnięcia, które prowadzą do zmniejszenia skuteczności strony. Audyt sklepu internetowego (UX) pomoże również zidentyfikować kluczowe problemy w produkcie, których naprawa może wpływać na skuteczność sprzedaży i odpowiadać na zastrzeżenia użytkowników. Jako agencja digitalowa pomogliśmy wielu klientom przeprowadzić analizę UX strony, aby zrozumieć, co powstrzymuje odbiorców ich usług przed konwersją. W trakcie przeprowadzania istotnych modyfikacji w witrynie wymagana jest fachowa staranność, a doświadczony analityk UX musi wykonać dokładne badania, aby sformułować rzetelne i skuteczne rekomendacje.

Projekt strony internetowej na podstawie analizy UX wpływa bezpośrednio na cyfrowy wizerunek marki. Język, styl oraz prosty i zrozumiały przekaz ułatwiają komunikację z użytkownikami. Przejrzysta struktura i prosty projekt zapewniają wygodną nawigację po stronie internetowej zarówno ludziom, jak i robotom Google. To wszystko razem poprawia pozycjonowanie strony i stawia ją wyżej w rankingu wyszukiwarki.

Gdy witryna pozostaje koherentna, zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie, użytkownicy czują się dobrze i pewnie w środowisku cyfrowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ na co dzień bombardowani są oni ogromną ilością informacji, których często nie mają czasu przetworzyć.

Prawidłowo przeprowadzony audyt strony internetowej wpływa na doznania konsumenta i może zmienić każdego odwiedzającego w lojalnego klienta marki. W Antidotum zapewniamy całościowe podejście do usług analizy UX strony, projektowania i wdrażania efektywnych rozwiązań. Naszym celem jest zaprojektowanie przyjaznej i kreatywnej infrastruktury cyfrowej, w ramach której marki z powodzeniem spełnią wymagania internautów.

Przyszłość Twojego serwisu internetowego jest w naszych rękach

Nasi specjaliści zadbają o wszystkie aspekty kontaktu użytkownika z Twoją witryną.

Po wstępnym audycie interfejsu i "layoutu" strony złożymy kilka ofert w celu kontynuowania badania zachowań użytkowników na stronie. Oferowane ceny zależą od wielkości audytowanego serwisu oraz ilości i głębokości działań prowadzonych w celu poznania klienta. Oprócz podania kwot, ilości testów a/b oraz przestudiowanych map ciepła, skupiamy się na oszacowaniu optymalnego planu spersonalizowanego dla Twojej firmy.